Odborné kurzy a cvičení
Zajímavé tituly
Portál SonoWorld

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Novinky

12.7.2019 Ultrazvuk v terapii - zpráva z konference ISTU a EUFUS

Ladislav Doležal - Ve dnech 12. – 15. června 2019 se konala v Barceloně spojená konference dvou společností : ISTU (International Society for Therapeutic Ultrasound) a EUFUS ( European Focused Ultrasound Charitable Society). Díky cestovnímu grantu Česko-slovenské biologické společnosti, z.s. (ČsBS) se této konference úspěšně zúčastnil MUDr. Martin Sněhota, člen naší společnosti. ... více »

18.6.2019 Euroson 2019

Milan Kocián - Ve dnech 30.5.-1.6. proběhl ve španělské Granadě kongres Evropské společnosti pro ultrazvuk v medicíně a biologii (EFSUMB) Euroson 2019. Zprávu ke stažení naleznete v příloze.  ... více »

5.6.2019 INFORMACE PRO ČLENY CSUM

Ladislav Doležal - Každý člen ČSUM platící řádně členský poplatek je zároveň i členem EFSUMB. V současné době je našim členům, kteří mají zaplacen poplatek za rok 2019, rozesílán certifikát o členství v EFSUMB (viz níže za odkazem ...více).  Pokud jste zapomněli poplatek uhradit anebo si nejste platbou jisti, obraťte se prosím na sekretariát ČSBS pro informaci o provedení platby. ... více »

7.10.2018 EFSUMB E-Letter 2018 - Issue 3 - Sept-Oct je k dispozici

Ladislav Doležal - Na odkazu http://www.efsumb.org/blog/efsumb-e-letter-2018-issue-3 je dostupný v angličtině. Obsahuje souhrn EUROSONU2018, WFUMB/EFSUMB společné vebináře on-line a další informace. ... více »

1.10.2018 Co viděli a slyšeli naši členové na kongresu EUROSON2018 v Poznani.

Ladislav Doležal - Přečtěte si v příloze. Příští EUROSON bude od 29. května do 1. června 2019 ve španělské Granadě!! ... více »

11.6.2018 Doporučení EFSUMB pro použití CEUS v mimojaterních aplikacích (2017)

Milan Kocián - Doporučení EFSUMB pro použití CEUS v mimojaterních aplikacích (2017) - souhrn aplikací CEUS mimo vyšetření jater ke stažení.  Doporučení EFSUMB pro použití CEUS v mimojaterních aplikacích (2017) ... více »

31.5.2017 Nové informace o SWE a PoC-US

Ladislav Doležal - V sekci Odborné informace - Technické novinky naleznete nové informace od našeho kolektivního člena společnosti Medata v oboru elastografie příčnou vlnou (SWE) a o sonografu Clarius, který je vhodný pro akutní UZ diagnostiku (PoC-US). ... více »

27.7.2015 Přečtěte si zprávu o Dopplerovi v Banskej Štiavnici!!

Ladislav Doležal - V Bánskej Štiavnici byla za účasti významných osobností odhalena pamětní deska Christianu A. Dopplerovi.  V přiloženém souboru je o tom zpráva s obrazovou přílohou od Dr. Beňačky.  ... více »

9.8.2012 Vítejte na stránkách ČSUM

Ladislav Doležal - Vítejte na stránkách České společnosti pro ultrazvuk v medicíně. Naše společnost slouží všem uživatelům ultrazvuku v medicíně již od poloviny 70. let minulého století. V současné době probíhá rekonstrukce těchto webových stránek za účelem lepší dostupnosti odborných informací a zlepšení komunikace mezi členy společnosti. Pro naši práci uvítáme všechny vaše připomínky a podněty. ... více »

14.1.2012 Sonografujete bezpečně??

Ladislav Doležal - Podívejte se na doporučené hodnoty doby trvání vyšetření v závislosti na intenzitě vyzařovaného ultrazvuku, vyjádřené tepelným indexem TI a mechanickým indexem MI. Platí pro všechny obory medicíny, ne jenom pro vyšetření těhotných! Hledejte v Odborné informace/Bezpečnost! ... více »