Zajímavé tituly
Portál SonoWorld
  • Superportál SonoWorld dává přístup k nejrůznějším zajímavostem ze světa ultrazvuku, zejména pak k videopřednáškám světových autorit.Člověk se zaregistruje, udá svoji emailovou adresou a nějaké heslo pod kterým se
  • Odkazy na zahraniční ultrazvukové společnosti World Federation for Ultrasound in Medicine & Biology American Institute of Ultrasound in Medicine European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine & Biology
  • Odkazy na domovské stránky výrobců sonografů Analogic Corp. Ardent Sound ALOKA, Ltd. B-K Medical Biosound Esaote Boston Scientific CIVCO Medical Solutions Esaote Group Company

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Novinky


8.2.2017 Opakuje se zajímavá a úspěšná vzdělávací akce v Olomouci!!

Ladislav Doležal - Ve dnech 6. až 9. března 2017 se pod záštitou České společnosti pro ultrazvuk v medicíně uskuteční v Olomouci již třetí kurz “Ultrazvuk v rukou intezivisty a lékaře urgentní medicíny„ pořádaný firmou Visual Medicine s.r.o.. Je zaměřen především na získání praktických znalostí pro limitovaný počet šesti lékařů z oboru anesteziologie a intenzivní medicíny, ... více »

8.2.2017 Uskutečnila se zajímavá a úspěšná vzdělávací akce v Olomouci!!

Ladislav Doležal - Ve dnech 16. až 19. ledna 2017 se pod záštitou České společnosti pro ultrazvuk v medicíně uskutečnil v Olomouci již druhý kurz “Ultrazvuk v rukou intezivisty a lékaře urgentní medicíny„ pořádaný firmou Visual Medicine s.r.o.. Byl zaměřen především na získání praktických znalostí pro limitovaný počet šesti lékařů z oboru anesteziologie a intenzivní medicíny, ... více »

18.10.2016 Zajímavá vzdělávací akce v Itálii - pro pediatry.

Ladislav Doležal - Zajímavá forma praktického kurzu "První kroky v sonografii mozku novorozence: ohromující a dobrodružná cesta" se bude konat 15. až 18. března 2017 ve Florencii. Bližší informace v příloze. ... více »

27.7.2015 Přečtěte si zprávu o Dopplerovi v Banskej Štiavnici!!

Ladislav Doležal - V Bánskej Štiavnici byla za účasti významných osobností odhalena pamětní deska Christianu A. Dopplerovi.  V přiloženém souboru je o tom zpráva s obrazovou přílohou od Dr. Beňačky.  ... více »

28.5.2015 Důležitá informace pro pořádné členy společnosti.

Ladislav Doležal - Na svém posledním zasedání rozhodla rada předsedů národních společností odměnit členy platící řádně příspěvky svých národních společností volným přístupem k 1. číslu European Journal of Ultrasound 2015, celému ročníku 2014 a celoročně k EFSUMB Newsletteru a to vše na webu EFSUMB. V letošním roce není tento přístup omezen podmínkou úhrady příspěvků a může si ho vyzkoušet kdokoliv  ... více »

9.8.2012 Vítejte na stránkách ČSUM

Ladislav Doležal - Vítejte na stránkách České společnosti pro ultrazvuk v medicíně. Naše společnost slouží všem uživatelům ultrazvuku v medicíně již od poloviny 70. let minulého století. V současné době probíhá rekonstrukce těchto webových stránek za účelem lepší dostupnosti odborných informací a zlepšení komunikace mezi členy společnosti. Pro naši práci uvítáme všechny vaše připomínky a podněty. ... více »

14.1.2012 Sonografujete bezpečně??

Ladislav Doležal - Podívejte se na doporučené hodnoty doby trvání vyšetření v závislosti na intenzitě vyzařovaného ultrazvuku, vyjádřené tepelným indexem TI a mechanickým indexem MI. Platí pro všechny obory medicíny, ne jenom pro vyšetření těhotných! Hledejte v Odborné informace/Bezpečnost! ... více »

14.1.2012 Pozor na nevhodný kontaktní gel!!

Ladislav Doležal - V poslední době se množí případy poškození laminace ultrazvukových sond i terapeutických hlavic  působením agresivních kontaktních gelů. Ve většině případů je to způsobeno nevhodnými desinfekčními a stabilizačními přísadami v gelech. Nepoužívejte proto gel, který ve svém návodu připouští možnost podráždění pokožky, i kdyby byl velmi levný. Nová sonda je podstatně dražší!! ... více »

30.1.2011 Obrazové zpravodajství z Babákovy přednášky prof. MUDr. Ivo Hrazdiry, Dr.Sc.

Ladislav Doležal - Otevřete si prosím přílohu. ... více »

23.11.2008 Děkujeme kolektivním členům ČSUM

Ladislav Doležal - ČSUM sponzorují formou kolektivního členství: E.M.S. s.r.o. MEDATA s.r.o. ... více »